IELTS SINAV İÇERİĞİIELTS eğitimine katılabilmek için en az Upper-Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. İngilizce seviyesi Upper-Intermediate seviyesinde olmayanları IELTS gruplarına hazır hale getirilebilmek için öncelikle Pre-IELTS (IELTS'e Hazırlık) gruplarına alınırlar.

Ayrıca üniversitelerin Hazırlık Atlama sınavlarına alternatif olan IELTS'nin skoru tüm üniversitelerde geçerlidir.

 

IELTS eğitimleri 4 aşamadan oluşmaktadır. IELTS eğitimleri toplam 120 saat sürmekte olup Akademik ve Genel Eğitim verilmektedir.

Bunlar;

 

BÖLÜM

DERS SAATİ

DERS İÇERİĞİ

 

READING

30 DERS SAATİ

Bu bölümde IELTS'de karşınıza çıkabilecek okuma parçaları üzerinde durulur. Parçaları anlayıp, doğru yorumlanız için gereken hususların teknik eğitimi verilir.

WRITING

40 DERS SAATİ

Bu bölümde de IELTS'in writing bölümünde çıkabilecek tablo ve/veya şema yorumlasını doğru yapmanız için gerekli teknik eğitim verilecektir. Bolca essay yazdırılarak katılımcıların eksikleri gözlemlenir ve üzerine çalışma yaptırılır.

Her bölümde önemli olduğu gibi bu iki bölümde mutlaka kelime hazinesinin kuvvetli olması gerekmektedir. Bu nedenle eğitimlerimizde sıklıkla kelime çalışması yapılmaktadır.

LISTENING

20 DERS SAATİ

Amaç dinleme yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları ön plana çıkarmak ve aksan farklılıkları eğitimi vermektir.

 

       SPEAKING

30 DERS SAATİ

IELTS'de öğrencilerin zorlandığı bir bölümde speaking kısmıdır. 30 saat süren bu bölümde Native Eğitimenimiz tarafından katılımcılarımızın nerede yaşadığına, hobilerine ve kişisel konulardaki sorularına cevaplar alarak eksik kusurlu yanlarıdüzeltilir. Ayrıca bu sınavda doğru aksanı kullanmak çok önemlidir. Eğitmenimiz katılımcıların muhtemel eksiği olan bu aksan problemini çözerek sınava hazır hale getirilirler.


Promosyonu Paylaş