YDS PROGRAM İÇERİĞİPROGRAM İÇERİĞİ

 

• YAPI BİLGİSİ (STRUCTURE)

Sınavın doğrudan ve dolaylı olarak ölçtüğü dilbilgisi konularının sunumu, tekrarı ve pratiği, tarafımızdan sağlanan konu anlatım dökümanları ve tarama testleri yoluyla yapılmaktadır. Ayrıca, bu bölümde yapılan çalışmalar sınavın diğer bölümlerine de ışık tutacaktır. Bu nedenle, dilbilgisine ilişkin çalışmalar hocalarımız tarafından kurs boyu “online” çalışma ve ödevlerle desteklenecektir.

 

• OKUMA ANALİZLERİ(READING) & SÖZCÜK BİLGİSİ (VOCABULARY) 

Okuma ve Kelime çalışması, kursun başlangıcından bitimine kadar düzenli olarak yapılmaktadır. Bu bölümde takip edilecek yöntem, kelime çalışmalarının belli alanlara özgü okuma parçaları üstünden yapılmasıdır. Yani, klasik anlamda kelime listeleri vermek yerine, okuma parçalarına bağlı bağlamsal kelime çalışması yapılmaktadır. Bu bölümdeki hedefimiz kelime “ezberletmek” değil, “kelimeyi ve doğru kullanımını “öğretmektir”.

 

• SORU TİPLERİNE YÖNELİK STRATEJİK ÇALIŞMALAR VE TEST TEKNİĞİ

Sınavda çıkan her bir soru tipine nasıl yaklaşılması gerektiği ve buna paralel bu soru tipine yönelik soru çözme teknikleri irdelenmektedir. Bu esnada öğretilen her bir soru tipine yönelik hem orijinal sorular, hem de çıkmış sınav soruları ayrı ayrı analiz edilmektedir. Tüm süreç boyunca üzerinde yoğun pratik yapılacak bir diğer konu da, zamanın doğru ve etkili kullanılmasına dönük çalışmalardır.

 

• ÇIKMIŞ SORU ÇÖZÜM VE ANALİZLERİ

Uzman kadromuzca saptanmış çıkması yüksek ihtimal sorulardan oluşan özel deneme sınavları ve çözüm  analizleri yapılmaktadır.

 

• ÖZGÜN DENEME SINAVLARI

• EK OKUMA VE KELİME DERSLERİ VE REHBERLİK HİZMETLERİMİZ ...

 

 

 HER YDS PROGRAMI İÇİN SINAV GÜNÜNE KADAR  EK OLARAK READING VE VOCABULARY DERSLERİ VERİLECEKTİR.

 EĞİTİMLER BOYUNCA SINAV FORMATINA UYGUN 10 YDS DENEME SINAVI YAPILACAK VE DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

 EĞİTİMDE KULLANILACAK TÜM KAYNAK VE MATERYALLER ÜCRETSİZDİR.


Promosyonu Paylaş