TOEFL programımızın hakkındaTOEFL, bir çok ülkede eğitim veren üniversitelere kayıt ya da firmalara iş başvuruları için 4 dil becerisini  ölçen (okuma-yazma-dinleme-konuşma) uluslararası kabul gören bir  sınavdır. AMERICAN TIME DİL OKULLARI ANKARA Şubesinde öğrencilerimizden gelen (sınava hazırlanmak için 2-3 ay gibi çok az zamanı olan) talepleri dikkate alan sadece bizim okulumuza özel bir TOEFL kursu düzenlenmiştir. Bu eğitim sayesinde  öğrenci hedeflediği puanı alması yanında, ömür boyu kullanabileceği 4 dil becerilerine de sahip olmaktadır.

 Hafta içi yoğun programlar; her bir dil becerisi birbirini takip eden 2 haftalık dönemler (CYCLE) şeklinde verilmekte ve 2 ayda tamamlanmaktadır. Hafta sonu programlarda ise her bir beceri 1 ay sürmekte ve 4 ayda tamlanmaktadır. Hafta içi yoğun ve hafta sonu programlarımızda toplamda 100-120 ders verilmektedir.

Öğrenci yeni beceri dönemi açılmasını beklemeden, eğitimine misafir öğrenci olarak hemen başlayabilir. Yarım aldığı beceri dönemini 6 hafta sonra yeni açılacak dönemde tam olarak yeniden alır. Misafir öğrenci olarak fazladan alacağı dersler için öğrenciden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bu dönem eğitim programına adaptasyon için faydalı olmaktadır.

Eğitim içeriği TOEFL'nin belirlediği en son kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır ve materyal olarak Kaplan, Barron's  yayınları kullanılmaktadır.

Akademik sınavlar koordinatörümüz Dr. Nia, sınavlar konusunda ayrıca ücretsiz rehberlik hizmeti sunmaktadır.  Dersler her ne kadar grup olarak alınsa da, her öğrencinin zayıf olan dil becerileri ve gelişme ve seviyesine göre farklı ev ödevleri ve çalışma planı verilmektedir. Kurs sürecinde öğrencilerin gelişmeleri istatistiksel olarak takip edilerek, zamanında gereken geri iletimler yapılmaktadır.

 

Dr. Nia'nın TOEFL sınavına hazırladığı son 330 öğrencide, en düşük skor 79 (Selim Şeker) ile en yüksek skor 99 (Dr. Mahmut Şerif Yıldırım) arasında  öngördüğü skoru aldırma başarısı % 98, 6 gibi inanılmaz bir istatistiğe sahiptir.

Toefl sınav içeriği ile ilgilien kapsamlı bilgi için (ingilizce)

https://www.ets.org/s/toefl/pdf/toefl_ibt_insight_s1v2.pdf

Toefl sınav Merkezleri ve Tarihleri için:
https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register/centers_dates/

Toefl ibt sınavı hakkında genel bilgiler için:

https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/about
Dersi Paylaş

Yorumlar