ARAPÇA KURSU ANKARA

ARAPÇA-KURSU-ANKARA-

Bilgi Al

Dönem

HER KURS 45 DERS

Ders

HER SEVİYEDE

ARAPÇA KURSU ANKARA PROGRAMIMIZ HAKKINDA

Arapça ve lehçeleri dünya da yaklaşık 60 ülkede, 240,000 kişi tarafından ana dili olarak , konuşulmaktadır. Dünya' da en çok konuşulan diller sıralamasında 6. sırada yer almaktadır. Arapçanın uluslararası ticarette giderek artan önemi ve yine İslamiyet' in birinci elden öğrenilme amacı ile giderek popülaritesi yükselmektedir.

arapça kursu ankara sincan arapça kursu ankara fiyatları arapça kursu ankara ücretsiz arapça kursu ankara etimesgut arapça kursu ankara yenimahalle arapça kursu ankara halk eğitim arapça kursu ankara keçiören arapça kursu ankara çankaya arapça kursu ankara batıkent arapça kursu ankara tömer arapça kursu ankara arapça kursu ankara kızılay aöf arapça kursu ankara arap birliği arapça kursu ankara arapça kursu ankara bahçelievler bedava arapça kursu ankara ankara belediyesi arapça kursu ankara arapça kursu.com arapça dil kursu ankara arapça dil kursu ankara fiyatları diyanet arapça kursu ankara arapça dil kursu ankara kızılay diyanet vakfı arapça kursu ankara ankara demetevler arapça kursu ankarada arapça kursu arapça kursu ankara eryaman arapça kursu ankara etlik en iyi arapça kursu ankara halk eğitim merkezi arapça kursu ankara arapça kursu ankara forum ankara gölbaşı arapça kursu hızlandırılmış arapça kursu ankara hira arapça kursu ankara hayrat vakfı arapça kursu ankara ilahiyat arapça kursu ankara arapça kuran kursu ankara arapça konuşma kursu ankara kagem ankara arapça kursu liva arapça kursu ankara özel arapça kursu ankara arapça kursları ankara sincan ankara arapça kursu tavsiye ankara ulus arapça kursu ankara ucretsiz arapca kursu ankara üniversitesi arapça kursu arapça kursu ankara yorum yds arapça kursu ankara arapça kursu ankara 2015 tömer arapça dil kursu ücretleri ankara arapça kursu tavsiye ankara da arapça kursu ankara büyükşehir belediyesi arapça kursu kırıkkale arapça kursları belmek kurslarında yabancı dil ingilizce arapça dersi veriliyor mu dereboyu ankarada arapça kursu veren yerler arapça kursu ankara arapça kurs ücretleri arapça kursu ankara ankara halk eğitim arapça kursu ankara üniversitesi arapça kursu konyada arapça kursları ankara arapça kursları ankara arapça dil kursu arapça kursu ankara fiyatları arapça dil kursu ankara telefon en iyi arapça kursu online arapça dil kursu ankara dereboyu belmek kursu yabancı dil arapça ingilizce veriliyor mu en iyi arapça kursu ankara diyanet arapça kursu arapça dil kursu ankara arapça kursu sincan belediyesi arapça kursu ankarada arapca kurslari ankarada arapca kursu veren yerler ankara arapca nerde ögrenilir

Türkiye' de İngilizce, Almanca' dan sonra 2. dil olarak öğrenilen en önemli dildir. Arapça' nın Müslümanların Kutsal Kitabı Kuran-ı Kerimin dili olması nedeniyle özellikle dini eğitim veren ilköğretim Okullarında zorunlu ve seçmeli okutulması, yine dini eğitim veren fakültelerde Arapça'nın bilinmesinin zorunlu olması talebi arttırmaktadır. Ayrıca, kişisel gelişim ve tercih olarak dini bilgilerini arttırmak isteyenlere, tefsir, fıkıh ve hadis alanlarında çalışma yapanlara Arapça bilmek önemli avantajlar sağlamaktadır.

American Time Dil Okullarında yeterli sayıda talep olması halinde arapça kursu sınıfı açılmaktadır. Grup eğitimlerin de Avrupa Dil Portfoyü kriterleri dikkate alınarak 6 seviyede (kurda) eğitim verilmektedir. Grup dersleri maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Standart sınıflarda bir kur 100 ders saatinde , 2-2,5 aylık sürede tamamlamaktadır.

Eğitim başlamadan önce, eğitmenimiz tarafından yapılacak sözlü mülakatla ücretsiz seviye tespit sınavına alınacaksınız ve en uygun olduğunuz seviyenin sınıflara dahil edileceksiniz.

Öğrencilerin Arapça' yı öğrenme nedenine ve öğrenme için ayırdıkları süreye, ya da kurumlardan gelen taleplere bağlı olarak 1-5 kişiden oluşan küçük gruplarla arapça kursu eğitimi almak öğrenciye önemli avantajlar sağlamaktadır. Küçük gruplarda her kur için ayrılan süre 1,5 aya kadar inmektedir.

Arapça kurslarımızın genel grup derslerinde, günümüz Modern Akademik Arapçası öğretilmektedir. Öğrencilerimize, derslerimizde ağırlıklı olarak konuşma pratikleri becerisinin geliştirilmenin yanında, diğer 3 beceri dinleme, yazma ve okuma becerileri öğretilmektedir. Eğitmenlerimiz, anadili Arapça olan, Üniversite dil eğitimi almış, tecrübeli hocalardan seçilmektedir. Çoğu aynı zaman da Türkçe' de bilmektedir.

Temel seviyeler olan A1 ve A2 kurları alındıktan sonra, ders içeriği, öğrenci tarafından talep edilmesi halinde, İş, Medikal ya da Dini Arapça gibi daha spesifik terimlerin öğretildiği, kişiye ya da gruba özel olacak şekilde yeniden düzenlenebilir.

Kullanılacak kitaplar ve diğer ders materyalleri okulumuzca ücretsiz temin edilmektedir. Özel bir talep olmadığı takdirde, el-Lisanu'l-Umm” kitabı üzerinden konular işlenmektedir.

Genel Arapça kursu sınıflarımıza 16 yaş üzeri öğrenciler katılabilir, ya da sadece kadın veya 16 yaş altı (en az 7 yaş) öğrenciler için kapalı sınıflar açılabilir.

Ankara Arapça Kursu Programımızın hedef kitlesi:

  • Var olan dil bilgilerini ve becerilerini geliştirmek isteyenler,
  • Turizm veya dış ticaret alanlarında çalışmak isteyenler,
  • İkinci bir dil ile iş yaşamında avantaja sahip olmak isteyenler
  • Dini bilgilerini Arapça ile geliştirmek isteyenler,
  • Arapça YDS sınavına girecekler

Önemli Bilgiler :

En iyi Ankara Arapça Kursu eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan American Time , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip arapça kursu dersi almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.