DİKSİYON KURSU ANKARA

diksiyon

Bilgi Al

Dönem

4 HAFTA

Ders

HER SEVİYEDE

DİKSİYON KURSU programımızın hakkında

Diksiyon Nedir ?

Türk Dil Kurumunun tanımı ile Diksiyon ; seslerin, sözlerin, vurguların, anlam ve heyecan duraklarını kurallarına uygun olarak söyleme biçimidir. Buna konuştuğumuz dilin güzel ve doğru kullanımı da diyebiliriz.

Güzel, vurgulu ve akıcı bir konuşma sesi diğer insanlarla etkili bir iletişim kurmamızı sağladığı gibi o kişileri etkilememize de yardımcı olur. Kelimeleri nasıl kullandığımıza bağlı olarak insanlar bize güvenip güvenemeyeceklerine karar verirler. Üstelik insanlar bunu bilinçaltı verileri ile otomatik olarak gerçekleştirir. Güçlü bir ses dikkat çekmeye, zengin ve anlamlı ses tonu kişileri bize olumlu cevap vermeye yönlendirir.

Sahip olduğumuz pek çok yetenek var, bilgi birikimlerimiz var, iş tecrübelerimiz var diyelim. Peki bunlar ne zaman çok daha değerli hale gelebilir hiç düşününüz mü?

Mülakatlardaki o kısacık sürelerde kendimizi doğru ifade edemiyorsak, iş hayatında yöneticilerimizle fikir ayrılığı yaşadığımızda ikna etmekte zorluk çekiyorsak, sosyal hayatta arkadaşlarımız “çok hızlı” veya “çok yavaş” konuştuğumuzu söylüyorlarsa, eşimizle ve çocuklarımızla konuşurken bizi dinlemediklerini düşünüyor ve buna anlam veremiyorsak nedeninin dilimizi yanlış kullanmamız olabileceği hiç aklınıza geldi mi?

Yerinde vurgulamalar yapmak, ses tonumuzu ayarlayabilmek, yanlış telaffuz ettiğimiz sözcüklerimizi düzeltmeye başlamak, nefes alma yöntemlerini öğrenerek daha uzun ve etkili konuşmalar yapabilmek ve iletişimde başarımızı arttırmak mümkün. Memleketimize ait şive, ağız, deyiş hepimizin diline yerleşebilir, farklı yerlerde doğarız ve oranın kültürüne göre yetişiriz. Yaşımız ne olursa olsun dilimizi düzeltebilir ve doğru kullanmayı öğrenebiliriz.

Ölçülü jest ve mimiklerle birleştirdiğiniz güzel diksiyonunuz ile ikna kabiliyetinizin de ne kadar çok arttığına inanamayacaksınız.

Hangi gruba kayıt yaptırırsanız yaptırın dersten maksimum fayda için devamsızlık yapmamanızı öneririz. Bu program uygulamalı ve oldukça dinamik bir diksiyon eğitimi içeriğine sahiptir. Aşağıda yer alan eğitim içeriği MEB tarafından kabul edilen Talim Terbiye Müfredatına uygun olarak yazılmıştır. Ders süresince hocalarımızın uygun bulduğu güncel metotlar ve özel sürprizler de sizleri bekliyor olacak.

Size sunduğumuz bu diksiyon düzeltme kursu eğitim paketinde neler var:

- Etkin Konuşma (Diksiyon) MEB Sertifikası
- Ücretsiz Kariyer Danışmanlığı (Lütfen randevu alınız)
- Ücretsiz Kişisel Gelişim Eğitimlerinden birine katılım hakkı. İşte seçenekleriniz:

 • CV Hazırlama
 • Profesyonel iş arama teknikleri
 • İletişim ve Beden Dili
 • Kişisel Zaman Yönetimi
 • Kriz Yönetimi
 • Liderlik ve Takım Çalışması
 • Stres ve Başa Çıkma Yolları
 • Sunum Hazırlama Teknikleri

- Aldığınız eğitimin %10’u tutarında hediye çeki (dilediğiniz eğitimde 1 yıl kullanım süreli)

ANKARA DİKSİYON KURSU EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR

Lise mezunları, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, iş hayatına ara vermiş olanlar, çalışan ama bölüm değiştirmek isteyenler, ikna kabiliyetini güçlendirmek isteyenler, sosyal iletişimde konuşmanın etkisine önem verenler, aşırı hızlı veya aşırı yavaş konuşanlar, aksanlı konuşma stilini düzeltmek isteyenler, hayat boyu kişisel gelişime inananlar.

DİKSİYON KURSU EĞİTİMİ SÜRESİ

4 Hafta (yüz yüze eğitim) – 32 ders saati
4 hafta (online eğitim) – 24 ders saati

DİKSİYON KURSU EĞİTİMİ İÇERİĞİ

ETKİLİ İLETİŞİMİN ANLAMI

KONUŞMA

TÜRKÇE'DE ÜNLÜLER (VOKALLER)

TÜRKÇE'DE ÜNLÜLER

TÜRKÇEDE ÜNSÜZLER (KONSONLAR)

TÜRKÇEDE ÜNSÜZLER (KONSONLAR)

SÖYLEYİŞ VE BOĞUMLAMA

SÖYLEYİŞ VE BOĞUMLAMA

TONLAMA

METİN DEĞERLENDİRME TEKNİKLERİ

METİN DEĞERLENDİRME UYGULAMALARI

SÖYLEYİŞ BECERİLERİNİ GELİŞTİRME

İLETİŞİM BECERİLERİNİ GELİŞTİRME

ETKİLİ İLETİŞİMDE BEDEN DİLİ VE İMAJ

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. 3 adet vesikalık fotoğraf
 3. Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi fotokopisi (e-devlet’den çıktı alabilirsiniz)
Eğitim Adı Başlangıç Bitiş Tarihi Günler Saatler Kontenjan
Hafta içi Akşam 08.05.2018 – 31.05.2018 Salı - Perşembe 18.30 – 21.40 15
Hafta sonu Öğleden Sonra (Kontenjanımız dolmuştur) 12.05.2018 – 03.06.2018 Cumartesi - Pazar 14.30 – 18.00 15
Online (Grubumuz dolmuştur) 19.03.2018 – 13.04.2018 Pazartesi – Çarşamba - Cuma 20.00 – 21.30 25

Online Eğitimde kamera açma sistemi uygulanmaktadır. Öğrencilerin vurgulamaları öğretmen tarafından değerlendirilmektedir. Ses ve görüntü ayarlarınızı ders başlamadan önce teknik ekibimiz ile test etmek için lütfen randevu alınız.

DİKSİYON KURSU FİYATLARI ANKARA

Diksiyon kursu ücretleri ortalama aşağıdaki gibidir, size uygun çalışma planı ve zaman aralıkları için güncel fiyatlar almanız gerekmektedir.

Hafta sonu grubu ve hafta içi akşam grubu: 400 TL
Hafta içi gündüz grupları (Yaz yoğun gruplar için erken kayıt fiyatıdır): 350 TL
Online:  300 TL

Önemli Bilgiler :

En iyi Ankara Diksiyon Kursu eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan American Time , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip diksiyon kursu dersi almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.