İTALYANCA KURSU ANKARA

italyanca-egitimi-resimleri-italyanca-kurslari-fotograflari-887984

Bilgi Al

Dönem

HER KURS 80 DERS

Ders

HER SEVİYEDE

İTALYANCA KURSU ANKARA PROGRAMIMIZ HAKKINDA

İtalyanca, çoğunluğu İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan 66 milyon kişi tarafından konuşulan bir Roman dilidir. İtalyan asıllı göçmenlerce ABD’de, Arjantin’de, Brezilya’da, Kanada’da ve Avustralya’da da sıkça konuşulur.

Edebiyat dili olarak İtalyanca Floransa lehçesine dayanır. Halkın konuşma dili ise bölgeden bölgeye lehçe farklılıkları göstermektedir. Ses sistemi açısından Latince ve İspanyolcaya benzer.

Hızlı ve hararetli konuşulması özelliği dolayısıyla orijinal dilinde film izlemeyi seven Türkler tarafından da ilgi çekici bulunmaktadır. İnişli çıkışlı olması sözcüklerin sesli harfle bitmesi nedeniyle müzikal bir dil olarak da görülmektedir.

American Time Ankara Dil Okulundaİtalyanca kursu her biri 80 ders olan toplam altı seviyede öğretilmektedir. Eğitim Programı Avrupa Dil Portföyü kriterlerine göre dizayn edilmektedir. Genel İtalyanca Programlarında, A1 ve A2 Temel, B1 ve B2 Orta, C1 ve C2 ileri seviyelerinde eğitim verilmekte olup öğrencinin her seviyede okuma, yazma, anlama ve konuşma dil becerilerinin geliştirilmesi hedeflemektedir. Her kur hafta içi ve hafta sonu sınıflarında 10 haftada tamamlanmaktadır.

Eğitim materyalleri kurs başlamadan önce eğitmen tarafından seçilerek kursiyerlere bildirilmektedir. Video izleme, ses dinleme, yazma – okuma - konuşma pratikleri ders akışının içine serpiştirilmektedir.

Her kurun ortasında ve sonunda 2 sınav yapılmaktadır. Bu sınavlarda öğrencinin ilk kurlardan itibaren okuma, yazma, anlama ve konuşma becerisi ölçülmektedir. Sınavların ortalamasından alınan puanın %70 ve üzerinde olması halinde öğrenciler bir üst kura geçebilmektedir. Bu ortalamanın altında not alan öğrenciler, American Time Dil Okullarının öğretme garantisi kapsamında değerlendirilirler.

Öğrencilerimiz ilk kurlarda İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu, deneyimli Türk ve Yabancı hocalardan ders almaktadırlar. İlerleyen kurlarda ana dili İtalyanca olan Yabancı öğretmenlerle devam etmektedirler.

Grup dersleri için zamanı müsait olmayan öğrencilerimiz için özel ders seçeneklerimiz bulunmaktadır. 4 kişilik VİP sınıflarda ders almayı tercih eden veya birebir özel ders almak isteyenler ile 45 ders saatinde 1 kur, 5 haftada tamamlanmaktadır.

İtalyancayı American Time Ankara farkı ile öğrenmek için sizleri kurumumuza bekliyoruz.