YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE KURSU ANKARA

toefl

Dönem

Her Kurs 45 Ders

Süre

Hafta ici: 12 saat 
Hafta sonu: 10 saat

Ders

Her seviyede

Bilgi AlTelefon Numaranız (Gerekli)


Yabancılar için Türkçe Kursu Programımız Hakkında

American Time Dil Okulları, Ankara şubesinde, uzun yılların verdiği yabancı dil eğitimi tecrübesini kullanarak, ister günlük hayatınızda kullanmanız isterseniz de  Akademik gereksinimleriniz (Türkçe eğitim veren Üniversite ve kurumlarda) için Türkçe eğitimleri de yine hassasiyet ve özgüven ile verilmektedir.

Okulumuzun  size sağlayacağı kabul mektubu ve rehberlik hizmetleri yardımı ile, katılacağınız Türkçe eğitimleri sayesinde bir yıla kadar yeni vize alabilmektesiniz ya da süresi dolan vizelerinizi uzatabileceksiniz.

Türkçe eğitimlerimizde Avrupa Dil Portfoliosu kriterleri kullanılmaktadır. Toplam 6 kurdan oluşan  Yabancılar için Türkçe Eğitimlerimiz, A1 kurundan başlamakta ve C2 ye kadar devam etmektedir.  Öğrencilerimiz, her kurun sonunda dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dilbilgisi ) kapsayan sınavlarla değerlendirilirler.

Türkçe sınıfları oluşturulurken Türk soylu olan yabancı uyruklular ve diğer yabancı uyruklular için farklı sınıflar açılarak Türk soylu öğrencilerin gereksiz zaman ve kaynak kaybının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca oluşturulan sınıflarda tüm öğrencilerin Türkçe alt yapısı, yerleştirme sınavı yapılarak, öğrencilere en uygun seviyeden ve sınıftan başlatılması sağlanmaktadır.

  • Eğitimlerimizde  Türkçe Öğretim Setleri, bunlara ait çalışma kitapları,  kitapları takip eden görsel ve işitsel kaynaklar, öğrencilerimize ücretsiz temin edilmektedir. Yabancılar İçin Türkçe Dersleri konusunda uzman  daha önce yabancılara eğitim vermiş ve bi-lingual eğitmenlerce verilmektedir.
  • Öğrencilerimiz etüd, telafi dersleri ve deneme testleri ile sürekli olarak desteklenmekte ve performans takipleri ile kendisine en uygun ve esnek programlar sunulmaktadır.
  • Derslerimiz 12 kişilik modern ve ergonomik görsel ve işitsel (audio-visual) alt yapıya sahip sınıflarda yapılmaktadır.
  • Öğrencilerin talep etmesi halinde kalacak yer ve diğer hizmetler konusunda yardımcı olunmaktadır.
  • Bunun dışında YÖS Eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz için Türkçe Yeterlilik Sınavlarına yönelik özel programımızda bulunmaktadır.