YDS KURSU ANKARA

yds kursu ankara

Bilgi Al

Dönem

8 Hafta

Süre

Haftada 4 Saat

Ders

Yabanci dil sınavı hazırlık

YDS KURSU programımızın hakkında

YDS’ye American Time Dil Okullarının uzman kadrosu ile hazırlanan adaylar kelime dağarcığını genişletir, karşılaşacağı soru kalıplarını öğrenir ve zamanı nasıl daha verimli kullanacağının pratiğini yapar.

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavı (YDS), adayların dil bilgisi düzeylerini ölçmek amacıyla uygulanmakta olan bir sınavdır. Adaylar YDS için ileri düzeyde sözcük bilgisine (vocabulary), ileri düzeyde yapı bilgisine (grammar), ileri düzeyde okuma becerisine, (reading comprehension), orta düzeyde yazma becerisine (writing) ihtiyaç duyar.

YDS’de sözcük ve yapı bilgisi (vocabulary & structure), cloze test, çeviri (translation), duruma uygun düşen ifadeler (situations), eşanlamlı cümleler (restatements), paragrafın anlam bütünlüğü bozan cümleler (ırrelevant sentences), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (paragraph completion), okuduğunu anlama (reading comprehension) şeklinde 10 farklı soru tipi kullanılmaktadır. Her bir soru tipi farklı bir bilgi ve becerinin ölçülmesine yöneliktir. Bu nedenle, adayların her bir bölüme ilişkin stratejik bir çalışma yapması gerekmektedir.

YDS Ne Zaman?

YDS İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere yılda 2 kez yapılır.

YDS KURSU Programımız

YDS 1 Temel Hazırlık

Bu programımız İngilizce altyapısı olmayan adaylara yöneliktir. Adaylara 60 saatlik temel İngilizce eğitimi verilerek sınav için gerekli olan altyapı oluşturulup sonrasındaki YDS için hazırlık programı başlatılacaktır.

YDS 2 Ön Hazırlık Programı

Bu programımız daha öncesinde benzeri sınava girmemiş devlet veya özel kurumlarda orta seviyede İngilizce eğitimi almış adaylara yöneliktir.

YDS 3

Bu programımız üniversitelerin hazırlık bölümlerinde İngilizce eğitimi almış adaylara yöneliktir.

yds kursu ankara